Budowa dopięta na “ostatni guzik”


Budowa własnego domu to inwestycja wieloetapowa, która wymaga połączenia różnych obszarów i koordynacji działań – projektanta, wykonawców, dostawców materiałów budowlanych. Jak usprawnić ten proces? Zamawiając dom prefabrykowany z drewna w firmie wykonawczej, która weźmie na siebie odpowiedzialność za projekt, nadzorowanie prefabrykacji, a następnie montaż gotowych modułów na placu budowy.

 

Technologia prefabrykacji jest wygodnym i coraz bardziej dostępnym rozwiązaniem, które stanowi alternatywę dla budownictwa tradycyjnego. Dorównuje mu trwałością, solidnością i bezpieczeństwem, a konkuruje z nim wysokimi parametrami efektywności energetycznej, mniejszym nakładem pracy i szybkością realizacji.

Dzięki precyzyjnie wykonanym, już zaizolowanym i gotowym do montażu elementom, budowanie z prefabrykatów wymaga mniejszej ilości pracowników i zajmuje znacznie mniej czasu. Wyspecjalizowane ekipy wykonawcze potrafią zmontować budynek w zaledwie dwa dni!

W przeciwieństwie do większości ekip budowlanych specjalizujących się w obiektach murowanych, jedna firma wykonująca usługę realizacji domu prefabrykowanego z drewna jest w stanie zapewnić kompleksową usługę. Obejmuje ona przygotowanie lub adaptację projektu, nadzorowania wykonania prefabrykatów, ich transport na plac budowy, gdzie zostaną zmontowane na wykonanych wcześniej fundamentach. Dom jest na całe życie, ale jego budowa nie musi być uciążliwa dl inwestorów i trwać miesiącami.