Solidny i energooszczędny dom w Radomiu


Krótka i mało uciążliwa budowa, której efektem jest jednak trwały i bezpieczny dom zapewniający mieszkańcom całoroczny komfort cieplny, to bonusy dla inwestorów z Radomia. Budynek został zrealizowany w technologii STEICO przez firmę Root BD z wytrzymałych i energooszczędnych materiałów drewnopochodnych.

 

Wybrany przez inwestorów projekt domu, został zaadaptowany przez wykonawcę – firmę Root BD z Wrocławia, na technologię STEICO. Konstrukcja ścian i stropu jest wykonana z bardzo wytrzymałych belek dwuteowych STEICOwall i STEICOjoist. Chociaż są lżejsze niemal o połowę od litego drewna suchego, są od niego aż o 90% bardziej stabilne wymiarowo. Przekrój belek redukuje liniowe straty ciepła przez elementy konstrukcyjne nawet do 40% w stosunku do drewna litego czy klejonego. W efekcie więcej ciepła pozostaje wewnątrz budynku, a mostki termiczne redukowane są do minimum.

Pod tynk zostały użyte płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych STEICOprotect dry H 40 mm. Otwarte dyfuzyjnie płyty zabezpieczają konstrukcję budynku, odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Doskonale chronią budynek przed utratą ciepła w zimie oraz zbytnim nagrzaniem podczas letnich upałów.

Konstrukcja dachu została wykonana z drewna KVH oraz płyt konstrukcyjnych OSB i MFP.

 

Fotorelacja z realizacji inwestycji w Radomiu: