Kancelaria leśna z elementów prefabrykowanych


Kancelaria leśna dla Nadleśnictwa Bierzwnik to pierwszy zrealizowany przez firmę SPECTERM budynek prefabrykowany z elementów wyprodukowanych w fabryce w Czarnkowie.

 

Budynek kancelarii dla potrzeb leśnictwa Przeczno i Sarnopol w Nadleśnictwie Bierzwnik, należącym do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, to kolejna z realizacji firmy SPECTERM. Po raz pierwszy jednak do budowy zastosowano również gotowe elementy prefabrykowane, wykonane na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych w zakładzie STEICO w Czarnkowie.

Parter budynku, którego powierzchnia użytkowa wynosi 60,3 m2, został wykonany z prefabrykatów – 13 elementów ścian zewnętrznych i 8 elementów ścian wewnętrznych. Prefabrykacja wszystkich 21 elementów w hali produkcyjnej trwała 24 godziny, a po dostarczeniu na plac budowy do ich zmontowania wystarczyło 10 dni. Ponieważ jedna ze ścian szczytowych nowej kancelarii znajduje się bardzo blisko lasu, została wykonana w standardzie ppoż. REI60.

Kolejne 4 dni zajęła konstrukcja stropu i dachu w systemie STEICO, które były wykonane bezpośrednio na placu budowy z wykorzystaniem elementów belek dwuteowych STEICOjoist, belek z fornirowanego drewna warstwowego STEICOLVL oraz płyt dachowych STEICOuniversal.

 

Galeria zdjęć z realizacja obiektu kancelarii leśnej w Nadleśnictwie Bierzwnik: