Dom pasywny w Tarnowskich Górach


Nowoczesna bryła to niewątpliwy, jednak nie najważniejszy atut domu jednorodzinnego w Tarnowskich Górach. Kryje się za nią wysoka efektywność energetyczna budynku zrealizowanego przez wrocławską firmę Root BD w standardzie pasywnym. 

 

Stały komfort cieplny, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz, duża szczelność, zdrowe warunki życia oraz niskie zużycie energii, które przełoży się na redukcję kosztów związanych z eksploatacją to główne atuty budynków w standardzie pasywnym. Choć mogą być one realizowane w każdej technologii, z pewnością łatwiej o uzyskanie wysokich norm dotyczących zużycia energii w przypadku zastosowania materiałów, które zapobiegają utracie ciepła. W domach pasywnych należy zadbać szczególnie o zwiększoną izolacyjność przegród. W przypadku budynku w Tarnowskich Górach zarówno konstrukcja, jak i izolacja termiczna zostały wykonane z naturalnego materiału – drewna.

Poszczególne elementy konstrukcji budynku zostały wycięte na maszynach sterowanych numerycznie, co gwarantuje ich wysoką jakość i precyzję wykonania, a następnie zmontowane na placu budowy.

 

Fotorelacja z poszczególnych etapów montażu konstrukcji: