Energooszczędny budynek jednorodzinny w Poczesnej


Cały proces inwestycyjny w miejscowości Poczesna – od pomysłu do realizacji budynku przebiegł bardzo sprawnie, ponieważ zadbała o to załoga Root BD.

 

Na rynku jest coraz więcej doświadczonych firm, zajmujących się budową domów z drewna, które oferują kompleksową realizację inwestycji. Na takie wsparcie mogli liczyć inwestorzy budynku jednorodzinnego w miejscowości Poczesna (woj. śląskie). Cały proces inwestycyjny – od pomysłu do realizacji przebiegł bardzo sprawnie, ponieważ zadbała o to załoga firmy Root BD z Wrocławia, członek Stowarzyszenia Centrum Drewna w Czarnej Wodzie.

Energooszczędny budynek został zrealizowany w systemie STEICO. Konstrukcję ścian i stropu wykonano z belek dwuteowych STEICOwall i STEICOjoist oraz drewna klejonego warstwowo z fornirów LVL R. Konstrukcja dachu została wykonana z drewna KVH. Cała bryła budynku została pokrytą płytą izolacyjną z włókien drzewnych STEICOduo dry o grubości 60 mm, która zapewnia perfekcyjne właściwości termoizolacyjne zimą i w lecie oraz bardzo dobrą izolacyjność akustyczną.

Zobacz, jak powstawał ten budynek: