Centrum Promocji Drewna w finale konkursu architektonicznego na budowę XXI w.!


Budynek Centrum Promocji Drewna, zrealizowany w leśnictwie Jata przez firmę domyidachy.pl znalazł się w finale konkursu “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” i walczy o zwycięstwo w kategorii obiekty użyteczności publicznej.

Głosy na wielofunkcyjny budynek, wykonany w technologii szkieletu drewnianego prefabrykowanego, można oddawać do 3 sierpnia tutaj: “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Nowoczesny, ekonomiczny pod względem kosztów budowy, energooszczędny i  atrakcyjny wizualnie obiekt Centrum Promocji Drewna znajduje się w Jacie w Nadleśnictwie Łuków (RDLP Warszawa). Za jego realizację odpowiedzialna jest firma domyidachy.pl, członek Stowarzyszenia Centrum Drewna w Czarnej Wodzie. Budynek został wzniesiony w systemie konstrukcyjno-izolacyjnym STEICO.

Już sam budynek promuje maksymalne wykorzystanie surowca drzewnego w budownictwie, nie tylko swoją konstrukcją, ale też izolacją, ponieważ w całości jest zaizolowany materiałami termoizolacyjnymi z włókna drzewnego.

Zastosowane technologie budowy, ogrzewania i wentylacji oraz sposób posadowienia względem stron świata sprawiły, że budynek Centrum Promocji Drewna spełnił wymagania stawiane budynkom energooszczędnym i otrzymał certyfikat Passive House Institute w Darmstadt.