Realizacje firm członkowskich: dom w Otwocku


Jest nowoczesny, energooszczędny i ma powierzchnię aż 260 mkw. To największy dom jednorodzinny, którego realizacji podjęła się firma Szreder AC w 2019 r.

 

Oczekiwania inwestorów indywidualnych są niezmiennie takie same – dom musi być trwały, bezpieczny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Ważnym kryterium wyboru metody budowlanej są koszty i czas realizacji inwestycji, a także koszty eksploatacji budynku. Technologia prefabrykowana spełnia wszystkie te oczekiwania, dlatego Polacy zaufali nowoczesnemu budownictwu drewnianemu. Firmom wykonawczym zrzeszonym w Stowarzyszeniu Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, specjalizującym się w tej technologii, udaje się pokonywać wyzwanie, jakim jest wznoszenie obiektów o coraz większej powierzchni. Przykładem jest powstający w Otwocku (woj. mazowieckie) dom jednorodzinny prefabrykowany w technologii szkieletowej, który realizuje firma Szreder AC. Ma on powierzchnię 260,16 m2. Jest wykonany w technologii STEICO w standardzie energetycznym łączonym. Ściany wykonane są w standardzie Gold: współczynnik przenikania ciepła U=0,15 W/m2*K, natomiast dach w standardzie Platinum: U=0,11 W/m2*K.

Inwestycja rozpoczęta we wrześniu, kiedy to wykonana została płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym, jest już w ¾ zrealizowana, a jej ukończenie zaplanowane jest na I kwartał 2020 r.