Kolejny obiekt z drewna dla LP wykonany przez Domy i Dachy


Leśniczówka w Nadleśnictwie Spała, którą zaprojektowała i wykonała firma Domy i Dachy, to kolejny obiekt na mapie proekologicznych i energooszczędnych budynków, jakimi Lasy Państwowe wspierają energooszczędne budownictwo drewniane.

Pozytywny przykład idzie z góry, dlatego obiekty administracji leśnej realizowane na potrzeby własne Lasów Państwowych powstają zgodnie z zasadami energooszczędnego budownictwa opartego na surowcach odnawialnych. Inwestycję w nadleśnictwie Spała zrealizowała firma Domy i Dachy z miejscowości Żelków Kolonia (woj. mazowieckie), która jest jedną z firm zrzeszonych w stowarzyszeniu Centrum Drewna w Czarnej Wodzie.

Projekt “Polskie Domy Drewniane – żyj w zgodzie z naturą” realizowany przez Lasy Państwowe, oprócz tego że promuje drewno i wskazuje sposoby na obniżenie kosztów poprzez zastosowanie rozwiązań energooszczędnych, wpisuje się też w nadrzędny cel zmierzający do przeciwdziałania zmianom klimatycznym przez ograniczenie emisji CO2 i poprawę efektywności energetycznej.