Strefa Dom Drewniany w Poznaniu


Upowszechnienie wiedzy na temat nowoczesnego budownictwa drewnianego, pokazanie jego potencjału i dostępnych technologii, to zadanie jakie realizowaliśmy w ramach strefy Dom Drewniany podczas targów Drema w Poznaniu.

 

Kto pyta, ten otrzymuje odpowiedzi na nurtujące go pytania. Dostęp do rzetelnych informacji na temat energooszczędnego budownictwa opartego na drewnie to jeden z kluczowych czynników, który pozwoli zmienić postrzeganie tej technologii przez inwestorów i rozprawić się z nieprawdziwymi mitami na temat trwałości czy bezpieczeństwa domów z drewna. Zwłaszcza jeżeli pytania można zadawać ekspertom na co dzień związanym z budownictwem drewnianym i uzyskać fachowe odpowiedzi. Okazją do poznania możliwości, jakie oferuje współczesne budownictwo drewniane, była strefa Dom Drewniany, zorganizowana w tym roku po raz pierwszy podczas targów Drema w Poznaniu.

Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, jeden partnerów wydarzenia, aktywnie uczestniczyło w promowaniu budownictwa drewnianego. Przekonywaliśmy o jego zaletach, szybkości realizacji, trwałości, bezpieczeństwie dla użytkowników a także walorach ekologicznych i prozdrowotnych dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać wielu przyszłych inwestorów do zalet, a tym samym wyboru budownictwa drewnianego.