Budma 2019: Debata ekspertów i seminarium o optymalnym budownictwie drewnianym


Zapraszamy do udziału w debacie ekspertów poświęconej zagadnieniu „Budownictwo drewniane w Polsce. Standardy 2021”, której współorganizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie.   

 

 Kiedy: wtorek 12.02.2019, godz. 12.30-14.00

Gdzie: MTP Poznań, pawilon 3, sala konferencyjna A

Organizatorzy: Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Drewniane, STEICO CEE Sp. z o.o.

 

W debacie udział wezmą:

arch. Wojciech Pilacki, Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie;

Marek Beśka, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe;

arch. Kamil Wiśniewski, Akademia Zdrowego Budownictwa GreenCherry Architecture;

Michał Szreder, Szreder A.C.

Andrzej Schleser, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych

 

 Zapraszamy również do udziału w seminarium “Postaw na optymalne budownictwo drewniane! Know-how dla architekta/projektanta/wykonawcy prosto od światowego lidera branży – STEICO.

 

Kiedy: Środa 13.02.3019, godz. 10:00-14:00

Gdzie: MTP Poznań, pawilon 3, sala konferencyjna A

Organizator: STEICO CEE Sp. z o.o., Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie

 

Drewno jest doskonałym materiałem do wznoszenia nowoczesnych, spełniających wymogi współczesnej architektury obiektów, także wielokondygnacyjnych i w zabudowie użyteczności publicznej. Optymalnym rozwiązaniem dla polskiego rynku budownictwa drewnianego, które ma ogromny potencjał, jest naturalny system budowlany STEICO. Wszelkie wątpliwości dotyczące standardów budownictwa, parametrów technicznych i bezpieczeństwa rozwieją eksperci zawodowo związani z budownictwem drewnianym. Prelegenci to praktycy, specjaliści w branży budownictwa drewnianego, którzy na co dzień współpracują z architektami, projektantami producentami domów, inspektorami nadzoru budowlanego, inwestorami czy uczelniami. Uczestnicy seminarium otrzymają fachową wiedzę z zakresu zasad projektowania i budowania nowoczesnych budynków drewnianych w kontekście polskich wymogów prawnych oraz trendów europejskich.

 

Agenda:

10:00 System budowlany STEICO – gotowe rozwiązania dla polskiego rynku budowlanego Michał Komorowski, STEICO

 

10:45 Przegrody budowlane STEICO w kontekście wymagań izolacyjności termicznej od 2021na podstawie zrealizowanych obiektów o najwyższej efektywności energetycznej – arch. Kamil Wiśniewski, Akademia Zdrowego Budownictwa GreenCherry Architecture, członek Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego

 

11:30-11:45 przerwa kawowa

 

11:45 Przegrody budowlane STEICO w kontekście polskich wymagań odporności ogniowej – arch. Wojciech Pilacki, Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie

 

12:30 Przegrody budowlane STEICO – zasady projektowania konstrukcji otwartych dyfuzyjnie Michał Komorowski, STEICO

 

13:15 Europejski projekt szkoleniowy AKADEMIA STEICO – Marcin Paczyński, STEICO