Uczestniczymy w realizacji Centrum Promocji Budownictwa z Drewna


Firmy związane ze Stowarzyszeniem Centrum Drewna w Czarnej Wodzie realizują obiekty w ramach projektu “Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą”.

 

Nowym, ważnym miejscem wsparcia dla budownictwa drewnianego będzie krajowe Centrum Promocji Budownictwa z Drewna. W pierwszym tego typu obiekcie w Polsce, będzie można uzyskać kompleksowe informacje na temat budowy domów z drewna i dowiedzieć się o dostępnych instrumentach wsparcia. Obiekt, który powstanie na terenie Nadleśnictwa Łuków, podobnie jak inne budynki zaplanowane w ramach programu Lasów Państwowych “Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z  naturą” zostanie zrealizowany przy maksymalnym wykorzystaniu drewna i materiałów drewnopochodnych. Swój udział w realizacji programu i powstaniu Centrum Promocji Budownictwa z Drewna będą miały firmy będące członkami Stowarzyszenia Centrum Drewna w Czarnej Wodzie. Firmy SPECTERM oraz Domy i Dachy, które zostały wybrane w ramach przetargów ogłoszonych przez Lasy Państwowe, specjalizują się w budowie drewnianych domów z prefabrykatów.

Celem projektu “Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z  naturą” jest promocja drewna w budownictwie jako sposobu walki ze zmianami klimatycznymi. W ramach akcji ma być zrealizowanych ponad sto obiektów, które będą funkcjonalne, ale też ekonomiczne pod względem kosztów budowy i eksploatacji.

Przedsięwzięcie “Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą” realizowane przez LP, oprócz tego że promuje drewno i wskazuje sposoby na obniżenie kosztów poprzez zastosowanie rozwiązań energooszczędnych, wpisuje się też w nadrzędny cel zmierzający do przeciwdziałania zmianom klimatycznym przez ograniczenie emisji CO2 i poprawę efektywności energetycznej.